Dobrodošli! Neum

 

Trg Gospe od Zdravlja 1, 88390 Neum tel/faks: +387 36 880-048. E-mail: don.ivica.puljic@tel.net.ba

Vijesti…

Veliki četvrtak – dan svećenika i sv. mise

Veliki četvrtak – dan svećenika i sv. mise

Veliki četvrtak je dan Gospodinovog tužnog oproštaja od  svojih učenika –  ali i dan dva velika dara bez kojih nam život nema smisla! Na posljednjoj večer nam je Gospodin darovao dar svećeništva da sve čine njemu na spomen. Da slave misu i dijele sve sakramente koji su nam sigurni put u nebo. Zato je ovaj dan ipak dan radosti o čemu če nam posvjedočiti svečana misa, zvona crkava i svečano slavlje Kristove posljednje večere u svetoj misi Velikog četvrtka.

Uskrsna radost: Život je pobijedio!

Uskrsna radost: Život je pobijedio!

Uskrsnuće Gospodinovo početak je nove sudbine ljudskog roda na ovoj zemlji. . Tko s Kristom umire – s Kristom uskrišava na novi život! Temeljna je to tajna naše svete vjere. Temelj je to i nade, Osobito utjeha svima koji nose križeve života jr je na kraju tunela smisla – svjetlo Krista Uskrsloga. Uz nevolje i križeve imajmo stabilnu vjeru u Isusov put preko muke i križa k slavi uskrsnuća. I ne zaboravimo, treba biti dostojan uskrsne slave i boravka s njim u krilu Oca nebeskog

Župski oglasi…

Molimo da eventualne propuste i pogreške javite na e-mail: don.ivica puljic@tel.net.ba  ili na naše telefone: 036 880-048063 350-188 i 063 100-112. – Službeno se oglasi zaključuju i u konačnom obliku čitaju tek na pučkoj misi.

Nedjelja 13. VI. 2021.

ŽUPSKI  OGLASI   od 14. do 20. lipnja 2021  Svete mise iduće nedjelje su uobičajenim rasporedom: – Župska crkva: pučka sveta misa u 9 i misa mladih u 11 sati. – Nova crkva: jutarnja u 7 i 30 i večernja sveta misa u 19 sati. * Kroz tjedan su  sv. mise u 19 sati ovim rasporedom; * Ponedj. (14):       Za p. Lovru Raiča, n. Nikša                            Za p. Ivana Puticu, n. sin Josip                             Za p. Luku Katića, n. obitelj * Utorak (15):       Za p. Stjepu Matića, n. brat Nikola                            Za p. Jozu i Zorana...

Nedjelja 6. VI. 2021..

ŽUPSKI OGLASI  od 7. do 13. lipnja 2021. * Svete mise iduće nedjelje su ş malim izmjenama: – Župska crkva: pučka sv. misa u 9. Mise u 11 sati nema jer je u crkvi sv. Ante u 11 sati. s prigodom za sv. ispovijed od 10 i 30.. – Nova crkva: jutarnja sv. misa u 7 i 30 i večernja u 19 sati. * – U petak je Presc, Srce Isusovo. Misa u Dužima u 11 i u crkvi u 19. sati. * – U subotu je uočnica sv. Anti, ispovijed od 17 misa u 18. Misa u župskoj crkvi...

Nedjelja 30. V. 2021.

ŽUPSKI  OGLASI   31. V.  –  6. VI. 2021.   Svete mise iduće nedjelje su uobičajenim rasporedom:   – Župska crkva: pučka sveta misa u 9 i misa mladih u 11 sati. – Nova crkva: jutarnja u 7 i 30 i večernja sveta misa u 19 sati. * – U ponedjeljak je Pohod B.D Marije i završetak svibanjske pobožnosti *  – U četvrtak je zapovjedna svetkovina (Presveto Tijelo i krv Kristova) – TJELOVO    pučka misa u 9 u župskoj crkvi i večernja u 19 kod Križa s procesijom i blagoslovom župe * Kroz tjedan su  sv. mise u 19 sati ovim...