ŽUPSKE OGLASE ZA SLIJEDEĆI TJEDAN MOŽETE DOBITI VEĆ U PETAK (kliknuti na >>> OGLASI)!

Hodočašća

mzd 2016Marijansko zavjetno hodočašće

Marijansko zavjetno hodočašće Domovini, u jedanaest tjedana, koliko traje, simbolički povezuje Gospina svetišta od Osijeka na istoku do Dubrovnika na jugu. Tom prilikom, našu Župu Gospe od Zdravlja, ove godine, (21.-22. kolovoza) posjetili su hodočasnici (njih 30-ak) na završnoj etapi Metković-Neum-Slano-Orašac-Rožat-Dubrovnik dugoj ukupno 101 kilometar, od oko 1700 kilometara koliki je glavni tok puta od istoka ka jugu. Nakon pozdravnih riječi koje je, u ime župne zajednice, i svoje osobno, izrekao župnik don Ivica, umorne hodočasnike dočekala je okrepa, koju su s puno ljubavi i truda, priredile vrijedne ruke onih koji su pomogli da goste dočekamo ljubaznošću i otvorenog srca, a koje su pokazali i sami gosti. svojom spremnošću hodočašća u Gospinu čast.

Više...

Mjesec1785