2ned120317 pokhSvetište u Hrasnu - mjesto korizmenog hodočašća

Korizmena pokornička hodočašća, u biskupijsko svetište Trebinjsko-mrkanske biskupije – Kraljica Mira u Hrasnu organizirana su i ove godine, četvrti put zaredom, što će, duboko se nadamo, ostati i postati tradicija. Na susretu, uz blagdan Gospe Lurdske – supatron župe Hrasno, svećenici su se dogovorili o organizaciji ovokorizmenih hodočašća.

Raspored župa ove Biskupije ostao je kao i prijašnjih godina, a druge župe se priključuju prema mogućnosti i želji. Biskup Ratko je, svojim dopisom, i ove godine podržao. Pokornička hodočašća u ovo Svetište te pozvao dekane i župnike “da nastoje riječima i primjerom pozvati što značajniji broj župljana… da se i ove godine susretnu u tom milosnom mjestu”, tim više što, ove godine, Svetište Kraljice Mira obilježava 40. obljetnicu proglašenja (1977.-2017.). Druge korizmene nedjelje (12. ožujka), prema službenom Rasporedu hodočastila je i naša župa.

FOTO:

Napomena!

Opširniji tekst i fotogaleriju možete vidjeti na službenoj web stranici Svetišta ili  klikom na link ovdje

(izvor: CNAK/hrasno.info)

Mjesec2028