zagreb_1

Župa Neum na susretu s papom Benediktom

U subotu 4. lipnja u večernjim satima, oko 2230 sati, naši župljani su krenuli na hodočašće u Zagreb kako bi se susreli sa papom Benediktom i sudjelovali u svetom misnom slavlju. Tijekom putovanja susretali smo mnoge vjernike koji su također išli na hodočašće.

Bio je to prekrasan osjećaj vidjeti ogromno mnoštvo vjernika kako idu prema istom cilju, a to je susret s papom Benediktom. U ranim jutarnjim satima stigli smo na hipodrom gdje će se održati sveta misa koju će redvoditi Sveti Otac. Sudjelovati na misnom slavlju koje predvodi papa i biti dio te cijele priče je neopisiv osjećaj za svakog vjernika. U pjesmi i molitvi osjetila se prisutnost samog Boga i taj dan svima će nam ostati duboko urezan u pamćenje. Nakon svetog misnog slavlja zaputili smo se nazad u Neum.

Mjesec1887