Don Josip Galić

     Don Josip je rođen u Metkoviću 13. ožujka 1969. od oca Drage i majke Nevenke rođ. Kuran. Ima sestru Paulu i brata Tomislava.
Kršten 19. ožujka 1969. u Metkoviću.
     Školovao se u Metkoviću (1975.-1983.), u Dubrovniku (1983.-1987.), filozofsko-teološki studij u Sarajevu, Splitu i Bolu (1988.-1994.).
Služio vojnu obvezu u Titogradu, 1988.-89.
     Đakonat mu je podijeljen na Bolu, 28. studenoga 1993., a prezbiterat u Mostaru, 29. lipnja 1994.  Mladu je Misu slavio 10. srpnja 1994. u Gabela Polju. Mladomisničko geslo: „U Tebe se, Gospodine, pouzdajem, neću se postidjeti dovijeka“ (Ps 31,1).
     Djelovao je do sada kao župni vikar u Neumu (1994.-98.), u mostarskoj katedrali (1998.-2004.), župni upravitelj u Ploče-Tepčići (1999.-2004.) u Domanovićima kao župni vikar (2004.-2007.), u Bijelom Polju kao župnik (2007.-do sada.)
    (Čekamo da nam pošalju pošalje podrobnije podatke...)

Site Login