Kievo-glavnaKAPELICA

SV. MIHAELA

NA KIŠEVU


Kievo-Mihovil-2

     Prošle godine (2011.) na Dušni dan Neđo Mišković, popularno svima drag i poznat kao "car" reče:  "Dumo, dogodine, ako Bog da, bit će i u nas misa u kapelici!" Neki su to svatii kao dosjetku ili šalu, ali Neđo nije. Pokrenuo je akciju izgradnje zgodne grobljanske kapelice na najprikladnijem mjestu a bivši mještani odreda oduševljeno priskočili - i  glavni radovi na kapelici gotovi već prije sv. Mihovila koga osobito Miškovići od pamtivijeka slave pa su dušom svi odseljeni Kiševci trajno na Kiševu a  samo tijelom  drugdje. Ilija Raguž čija je majka s Kiševa darovao zvono. Marija Koncul, rođ Mišković nabavila lijep kip sv. Mihaela a univerzalni sponzor svega crkvenog Jure Nikolić napravio oltar... Na sv. Mihaela ove godine (2012.) opravdano veliko slavlje. Dumo je blagoslovio samo kip i zvono, a ostalo  kad crkvica bude gotova i kad biskup dade dozvolu.
...

Site Login