BerezovskiMr. don Davor Berezovski

 

Davor Berezovski rođen je 18. kolovoza 1985. u Mostaru od oca Jana i majke Olge rođene Marijanović. U mostarskoj je katedrali kršten, 13. listopada iste godine, a krizman 3. lipnja 2001. Završivši gimnaziju u Mostaru, s maturalnim radom o suđenju kardinalu Stepincu, javio se u bogosloviju kao kandidat Mostarsko-duvanjske biskupije. Studirao je filozofiju i teologiju u Splitu i u Rimu (2004.-2009.). Kao bogoslov priredio je knjigu Antonija i Danijela, u povodu 10. obljetnice pogibije dviju vjeroučenica u katedrali, 2004. Diplomirao je teologiju u Rimu 30. rujna 2009. s temom: "Svećenička egzistencija u slavlju Euharistije". Zaređen je za đakona 10. travnja 2010., a za prezbitera 26. prosinca u Mostaru. Nakon pastoralne godine u katedrali biskup Ratko Perić poslao ga je u Rim na poslijediplomski studij dogmatske teologije koji je završio magisterijem. Ovoga je ljeta imenovan župnim vikarom u mostarskoj katedrali i predavačem na Teološko-katehetskom institutu.

Site Login