Klapa Neum

Klapa „Neum“ – Neum

Godine 2006. s radom je počela mlada neumska klapa sastavljena ponajviše od članova koji su već dugi niz godina pjevali u raznim vokalno instrumentalnim sastavima u župi Gospe od Zdravlja u Neumu. Uz veliku pomoć našeg župnika don Ivice Puljića i kapelana don Slavena Ćorića već dugi niz godina u župi Gospe od Zdravlja u Neumu se gaji ljubav prema glazbi i radu s mladima, pa stoga i ne čudi veliki broj mladih i djece koji sudjeluju u misnim slavljima sa pjesmom. Iz takvog jednog ozračja je nastala i naša klapa koja njeguje kako duhovnu tako i tradicionlnu klapsku pjesmu. Glazbeni voditelj klape je Mario Soldo. U početnom sastavu klapu je činilo osam članova, četiri muška i četiri ženska vokala i tako smo djelovali oko godinu dana da bi kasnije neki članovi zbog svog školovanja na fakultetu odustali od daljnjeg pjevanja u klapi.

Više...

Klapa NEUM