Nedjelja 17. V. 2020.

ŽUPSKI  OGLASI   17.  –  24.  svibnja 2020.

*
 Svete mise iduće nedjelje su uobičajenim rasporedom:
Župska crkva: pučka sveta misa u 900 i misa mladih u 1100 sati.
Nova crkva: večernja sveta misa u 1900.
*
U četvrtak je Uzašašće Gosodinovo.. Pučka misa u 900 i večernja u 19 sati.
*
Kroz tjedan su  sv. mise i svibanjska obožnos u 1900 sati  Mise su ovim rasporedom;
Ponedj. (18):   1. Zasušnica: Za p Šćepana Mariž
                        2. Zasušnica za p. Stanislavu Stoju Dragičević
                        Mise:  Za p Mariju Matanović, n. Ivan
                                  N N. bolesnica prigodom teške oeraciji
                                   Obiteji u čast Gospe Schönstadtske
         *
Utorak (19):    Zadušnica: Z p. Božu Butigan:
                        Mise:   Za p. iz ob. Lučić i Blažević, n. Mirela
                                          u 1100:     Za p. iz ob. Kralj i Menalo, n. Mila
                             Nova cr.  u 1900:   Z a   n a r o d
*
Odluke o skupovima se svaki dan pomalo ublažuju pa Biskup šalje poruku da će uskoro doći njegove odredbe o Prvim svetim pričestima i sv.. Krizmi. S obzirom na sv. Krizmu najvjerojatmije ostaje stalana praksa da bude na blagdan Gospe od Zdravlja što nije posve sigurno,. A s obzirom na Prvu pričest nećemo bez dogovora s roditeljima ništa određivati. Održat ćemo roditeljski sastanak pa donijeti zajedničku odluku.
         S obzirom na prikupljanje milostinje, računi redovito stižu i župska kasa ide podobro u dug. Dakako, i dalje ostaje pravilo da nešto priloži samo onaj tko može i hoće, a  i najmanja sitnica dobro dođe. Budući da ne bismo nikoga htjeli izlagati u doticaj s novcem, milostinja zasad nitko neće kupiti, a može se priložiti u bilo koju kasu u crkvi ili, za one koji su misi izvan crklve, što se preporučuje, bit će pred crkvom mala kasa . Od danas će nedjeljne sv. mise biti u crkvi za broj vjernika koji se može po pravilima rasporediti po crkvi, koru i sakristiji, a većina puka bi i dalje trebala ostati pred crkvom i pratiti sv. misu preko zvučnika.
*
     Ovih dana su preminli Marina Raič i Božo Butigan  Isto tako i Stanislava Stoja Dragičević koja je duže vrijeme živjela u Naumu i u Neumu i umrla. Pomolimo se pokoj njihovih duša.