Nedjelja, 21. siječnja 2024.

RASPORED  SVETIH  MISA

Ponedjeljak, 22. siječnja

18.00 – Za +BOŠKA Krmeka te ost. ++ iz ob. Krmek

Utorak, 23. siječnja

18.00 – Za +PETRA Glavinića

Srijeda, 24. siječnja

06.30 –                   Za +NIKOLU Vukasovića

Četvrtak, 25. siječnja – Obraćenje sv. Pavla

18.00 – Za +ZORU i NIKOLU Bačića

             Za +MARTINA, BOJU i CVIJU Prkačin

             Za sve ++ iz ob. Njavro

             Za +VINKU i MLADENA Mateljka

             Za +IVANA i MARU Krmek              

             Za +PERU i ANICU Džono

             Za +JOZU i KATU Džono

             Za +PAVU Puticu

             Za sve ++ iz ob. Kralj i Krmek

             Za sve ++ iz ob. Čarapina i Ereš

             Za duše za koje se nema tko spomenuti

             Za +MILENKA i BOŽICU Šutalo

             Za duše u čistilištu

             Za +RUŽU i BALDU Matića te ANĐU i PERU Raguža

             Za +JURU Krešića

             Za +JELENU Ostapenko i SERGEJA Kotova

             Za sve ++ iz ob. Žulj i Sentić

             Za sve ++ iz ob. Veselić i Butigan

Petak, 26. siječnja

18.00 – Za +MARICU Gabrieri

Subota, 27. siječnja

09.00 –                   Duži: Za +BOŽU, MARU i JANJU Leženić

18.00 – Za +JOSIPA Marčinka

Nedjelja, 28. siječnja – 4. NKG

Župna crkva Gospe od Zdravlja:

09.00 –                   Za +ZDRAVKA Konjevoda

11.00 –                   Pro populo – misa za narod

Crkva sv. Nikole, biskupa:

18.00 –   Za +ILIJU i JANJU Anđelić te ost. ++ iz ob. Anđelić

18.00 – Za +IVU Smiljanića te TOMU i ANU Lujanović

Utorak, 30. siječnja

18.00 – Za +KARLA Mišetića

Srijeda, 31. siječnja

06.30 –                   Za +VIDOJA Šutala

Četvrtak, 1. veljače

18.00 – Za +NEĐU Lovrić (1. g.)

             Za +NIKICU Jurkovića

             Za +IVKU Lovrić

             Za +ANKICU Bošković

             Za +CVIJU Šutalo

             Za duše u čistilištu

             Za +MARKA i JANJU Raguž

             Za +MATU Kneževića

             Za +JANJU i VIDU Koncula

             Za sve ++ iz ob. Koncul i Pavlović

             Za +JOSIPA Savića

             Za +SLAVKA Savića

             Za +RUŽU i ĐURU Krešića

             Za +NIKU, MARU i RUŽU Raič

             Za +MATU Obada

             Za +LUCU i MIŠKA Butigana

             Za +PERU Tomića

             Za sve ++ iz ob. Kriste

             Za +PAVU Tomić

             Za sve ++ djelatnike hotela Zenit

             Za +NEĐU Lovrić

Petak, 2. veljače – SVIJEĆNICA

18.00 – Za +BOKU i ŠIMU Konjevod

Subota, 3. veljače – Sv. Blaž

09.00 –                   Duži: Za sve ++ iz ob. Pere Čame

18.00 – Za +MATU Matuška (10. g.)

Nedjelja, 4. veljače – 5. NKG

Župna crkva Gospe od Zdravlja:

09.00 –                   Za +NIKICU Pavlovića

11.00 –                   Pro populo – misa za narod

Crkva sv. Nikole, biskupa:

18.00 –   Za +MARKA Sentića

SVJEDOK BOŽJE LJUBAVI – MARINO RESTREPO

Poznati katolički misionar i evangelizator iz Kolumbije Marino Restrepo posjetit će našu župu, u ponedjeljak, 22. 1. 2024. i utorak, 23. 1. 2024. Svjedočanstva će imati poslije večernje sv. Mise. Marino Restrepo, glumac je i vrlo nadaren glazbenik s dugogodišnjom karijerom u Holywoodu. Od 16. godine živio je u drogi, promiskuitetu, magiji i svim ostalim porocima novog doba. U 47. godini, 1997. otet je od gerilaca i 6 mjeseci bio je u zatočeništvu u prašumi Anda gdje doživljava mistično iskustvo susreta sa živim Isusom. Od tada ima samo jednu zadaću: „Biti svjedok Božje ljubavi i Katoličke vjere diljem svijeta“. Dobrodošli!

MOLITVENA  OSMINA  ZA  JEDINSTVO SVIH  KRŠĆANA

U četvrtak, na blagdan Obraćanja sv. Pavla, 25. 1. 2024., završava Molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Nastavimo i dalje moliti na ovu Isusovu nakanu: Da svi budu jedno!

SHKM GOSPIĆ

U subotu, 27. 1. 2024., poslije večernje sv. Mise imat ćemo susret za mlade koji kane poći na SHKM u Gospić, 4. 5. 2024. Dobna skupina: krizmanici do 30 godina. Dobrodošli!

50 GODINA ŽUPE

U četvrtak, 1. 2. 2024., prije točno pedeset godina, dekretom biskupa Petra Čule,  utemeljena je naša župa Gospe od Zdravlja u Neumu. Mi ćemo se kroz čitavu godinu duhovno pripremati do Patrona, kada ćemo to svečano proslaviti, kako bi nam Nebeska Majka Marija – Gospa od Zdravlja udijelila zdravlje duše i tijela te obilje blagoslova našem mjestu gdje živimo, obiteljima u kojima se nalazimo, kao i svim ljudima koji ga vode te koji ga rado posjećuju.

PRVI  PETAK

U petak, 2. 2. 2024., prvi je petak, pobožnost Srcu Isusovu. Kao i do sada bit će prilika za svetu ispovijed, za sve one koji vrše pobožnost prvih petaka jedan sat prije večernje Sv. Mise.

PRIKAZANJE GOSPODINOVO

U petak, 2. 2. 2024., blagdan je Prikazanja Gospodinova u hramu ili Svijećnica. Na večernjoj svetoj misi blagoslovit ćemo svijeće koje vjernici pale u svojim obiteljima na svetkovine i svečane zgode. Inače, ove blagoslovljene svijeće podsjećaju nas da i mi s Isusom trebamo biti svjetlo svijeta.

 DEVETNICA GOSPI LURDSKOJ

Povodom blagdana Gospe Lurdske, koji ove godine pada u nedjelju – 11. 2. 2024., organizirat ćemo devetnicu u našoj župnoj crkvi. Od petka, 2. 2. 2024., u 17.15 sati svaku večer molit ćemo devetnicu u zahvalu Majci Božjoj, za sva dobročinstva i zagovore te se utjecati i dalje pod njezin majčinski zagovor. Posebice preporučujemo u molitve sve naše bolesnike, na duši i tijelu, kao i svo medicinsko osoblje.

DAN POSVEĆENOG ŽIVOTA

Na blagdan Svijećnice, 2. 2. 2024., slavimo također Dan posvećenog života. Pojam posvećen život odnosi se na stanje kod kojeg se muškarci i žene javno zavjetuju na obdržavanje evanđeoskih savjeta (siromaštva, čistoće i poslušnosti), najčešće u kontekstu redovničke zajednice ili samostana. Davanjem redovničkih zavjeta takvi muškarci i žene savršenije se pridržavaju Isusovih savjeta. Redovnički je život dar onima koje Bog cijeni i poziva na veće sudioništvo u milosti, u Božanskom životu i nasljedovanju Isusa Krista. Riječ je o Božjoj ljubavi koju valja uzvratiti darom svojeg života. Danas Bogu posvećene osobe više naglašavaju zajednički život, sudioništvo, opraštanje, uzajamni prihvat, vedrinu i pravi mir. O svemu tome svjedoče brojne redovničke zajednice Katoličke crkve koje su pozvane odgovoriti na veliki dar Božje ljubavi. Na poseban preporučam u molitve naše sestre Služavke Malog Isusa koje se nalaze u našoj župi.

MOLITVA ZA ZDRAVLJE DUŠE I TIJELA TE DOBROČINITELJE

Svakog prvog petka u mjesecu (2. 2. 2024.), nakon večernje svete mise molit ćemo Litanije Srcu Isusovu za zdravlje duše i tijela te za naše dobročinitelje.

SPOMENDAN SV. BLAŽA

U subotu, 3. 2. 2024., spomendan je sv. Blaža, biskupa i mučenika. Na večernjoj sv. Misi bit će blagoslov grla – grličanje.

ŽUPNO HODOČAŠĆE U ITALIJU

Ako Bog da, u ožujku planiramo kraće župno hodočašće (tri dana). U planu je pohoditi Padovu (svetišta sv. Ante Padovanskog i sv. Leopolda Bogdana Mandića), Veneciju (kulturne znamenitosti grada s naglaskom na crkvu Gospe od Zdravlja). Na povratku svratili bi do Trsata – najstarijeg marijanskog svetišta u Hrvatskoj te Udbine – gdje se nalazi crkva hrvatskih mučenika. Više informacija u idućem broju Župnog vjesnika. Svi oni koji bi željeli poći neka se jave u župni ured.

ZAVRŠEN BLAGOSLOV OBITELJI

Ovim putem želimo se zahvaliti svima vama koji ste vrata svoga doma i srca širom otvorili te strpljivo čekali na dolazak svećenika/đakona u vaš obiteljski dom, gdje smo se pomolili, zazvali Božji blagoslov. Svi oni koji su iz opravdanih razloga propustili blagosloviti svoj dom mogu se javiti u župni ured pa ćemo se za termin naknadno dogovoriti. Bog vas sve blagoslovio i svakim dobrom nagradio! 

ČIŠĆENJE CRKVE

Termin čišćenja dogovaraju oni koji čiste, kad im najbolje odgovara. Ulice koje čiste su:

Subota, 27. 01. 2024.: Magistrala i Kruščica.

Subota, 03. 02. 2024.: Kneza Mihajla Viševića (od 1. do 12.)

Hvala svima na čišćenju crkve.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

Crkveni brak žele sklopiti Branimir Katić, sin Marka i Marije r. Maslać i Andrea Noković, kći Josipa i Danijele r. Beno, oboje iz naše župe. Vjenčanje je predviđeno u našoj župi, 27. 1. 2024.

Ako netko znade za kakvu ženidbenu zapreku dužan je reći u uredu, a mladencima želimo obilje Božjeg blagoslova.

NAŠI POKOJNICI

U petak, 12. 1. 2024., preminuo je Milenko Knežević. Milenko se rodio u mjestu Hodovo (župa Rotimlja), 29. 6. 1960. Ispraćaj i sprovodni obredi obavljeni su u Novom groblju-Neum, 14. 1. 2024.

Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!