Novom našem biskupu mons. Petru Paliću dobrodošlica!

Novom našem biskupu mons. Petru Paliću dobrodošlica!
Papa Franjo je kako je službeno objavljeno 11. srpnja 2020. god. imenovao mons. dr. Petra Palića, dosadašnjeg hvarskog (hvarsko-bračko-viškog) biskupa, mostarsko-duvanjskim biskupom i apostolskim upraviteljem Trebinjsko-mrkanske biskupije. Naš novi biskup-administrator rođem je 3. srpnja 1972., u Janjevu na Kosovu,

Za svećenika Dubrovačke biskupije zaređen je 1996. godine. U biskupiji je obnašao razne odgovorne službe. Od 2017. vršio je službu generalnog tajnika Hrvatske biskupske konferencije.Papa Franjo imenovao ga je hvarskim biskupom 2018.godine, za biskupa je posvećen u hvarskoj katedrali, te preuzeo upravljanje biskupijom. Glavni zareditelj bio je Želimir Puljić, zadarski nadbiskup porijeklom iz naše Hercegovine, selo Kamena župa Blagaj. U Hrvatskoj biskupskoj konferenciji je do sada vršio službu generalnog tajnika i predsjednika Odbora HBK za sredstva društvenih komunikacija.

Novom biskupu želimo srdačnu dobrodošlicu i od Boga molimo obilnu Božju pomoć na njivi Gospodnjoj – našoj Hercegovini!