Pomoć stradalima u potresu u Turskoj i Siriji

Ovih dana dobili smo dopis iz naše biskupije u vezi pomoći stradalima u potresu u Turskoj i Siriji. U dopisu, između ostaloga, stoji:

“Ovih dana cijeli svijet potresaju vijesti i fotografije s posljedicama katastrofalnog potresa koji je opustošio neke dijelove Republike Turske i Sirije.

U licu onih koji su ostali bez svoga doma, onih koji se pod ruševinama još uvijek bore za život, onih koji su uplakani za izgubljenim životima svojih članova obitelji želimo prepoznati lice Bogočovjeka Isusa Krista, iz čijih pogleda čitamo poticaj: „Štogod učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste!“ (Mt 25,40)

Budući da nas „Kristova ljubav obuzima“ (2 Kor 5,14) i potiče da nahranimo gladnoga, napojimo žednoga, zaogrnemo gologa, ovime određujem da se u svim župnim zajednicama prikuplja novčana pomoć za stradale u potresu u Turskoj i Siriji, počevši od 9. veljače pa sve do 19. veljače 2023.

Ako Bog da, mi ćemo na kraju svetih misa u nedjelju, 19. veljače 2023., skupljati dar za stradale.

Bog Vam uzvratio stostruko!